Brave Together

Глобальна ініціатива, яку створено для підтримки ментального здоров'я молоді. У партнерстві з нашою спільнотою експертів із ментального здоровʼя ми створили інструменти підтримки, які допоможуть розібратися в різних аспектах проблеми: від виявлення ознак до навичок самодопомоги та пошуку ресурсів.

Наважся на свою БРЕЙВ розмову

Пройди навчання BRAVE TALK, щоб наважитися на свою сміливу розмову. Ти дізнаєшся як підтримувати близьку людину, коли їй складно.

ПОТРІБНО ПОГОВОРИТИ?

Звертайся по психологічну допомогу безкоштовно, обравши зручний для себе спосіб: телефонуй на гарячу лінію 0 800 331 200 або пиши нам в телеграм-бот @mnybravetogether_bot. Кваліфіковані психологи з фонду UA Mental Help допоможуть та вислухають у тривожні моменти. Графік роботи каналів підтримки: 9:00-21:00 щодня, без вихідних.

ЗВЕРТАЙСЯ ПО ДОПОМОГУ В НАШ ЧАТ-БОТ

НАШІ ПАРТНЕРИ

ПОЗНАЙОМСЯ З НАШИМИ АМБАСАДОРАМИ

Отримайте практичні поради від хоробрих людей, які щоденно надихають нас своїми справами заради підвищення обізнаності про психічне здоров’я за допомогою діалогу, просвіти й адвокації.

Поширені запитання

Кожен може відчувати тривогу, але, коли симптоми є непереборними й постійними та часто впливають на повсякденне життя, це може бути тривожний розлад (NAMI). Депресія виявляється як повторювані тяжкі періоди явних змін у настрої, процесах мислення та мотивації, що тривають не менш ніж два тижні. До змін у процесах мислення зазвичай належать негативні думки та відчуття безнадії. Депресія також впливає на сон, рівень енергії, апетит або масу тіла (NAMI).

Тривожність і депресія виявляються в кожного по-різному, тому їх важко діагностувати. Кожен стан має свій набір унікальних симптомів, які можуть частково збігатися. Тут описано 10 поширених ознак, що допоможуть зʼясувати, чи немає у вас або когось із ваших близьких тривожності або депресії.


  1. Пригнічений настрій або відстороненість упродовж більш ніж двох тижнів
  2. Спроби зашкодити собі або покінчити із життям чи планування таких дій
  3. Серйозна неконтрольована ризикована поведінка, що призводить до шкоди для самої людини чи інших
  4. Раптовий непереборний страх без причини, іноді із сильним серцебиттям, фізичним дискомфортом або утрудненим диханням
  5. Значна втрата або збільшення маси тіла
  6. Людина бачить, чує або вірить у речі, що не є реальними
  7. Надмірне вживання алкоголю або наркотиків
  8. Різкі зміни настрою, поведінки, особистості або звичного режиму сну
  9. Людині дуже важко зосередитись або лишатися на місці
  10. Сильні тривоги або страхи, що заважають займатися повсякденними справами
Розроблений Maybelline New York і фондом The JED Foundation інструмент BRAVE TALK — це безкоштовний тренінг для викладання в навчальних закладах, щоб розвинути у студентів та учнів навички підтримки однолітків, які можуть відчувати тривогу чи депресію. Тренінг був адаптований благодійним фондом UA Mental Help для української молоді.   Якщо ваш навчальний заклад хоче дізнатися більше про Brave Talk, зверніться на адресу [email protected]